NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka Dyspozytor linii 911 śmiał się, zamiast pomóc

Dyspozytor linii 911 śmiał się, zamiast pomóc

08.06.2013, godz. 02:00
NYPD oskarżona o rasizm
foto:

Czyż zadaniem dyspozytorów linii alarmowej 911 nie powinno być pomaganie ofiarom przestępstw, a nie wyśmiewanie się z nich... Funkcjonariuszka NYPD zatrudniona do przyjmowania zgłoszeń na policyjnej linii alarmowej została przyłapana na tym, jak wyśmiewa się ze zgłoszenia. A co więcej, później podała też zły adres, przez co ciało zabitej ofiary gniło przez kilka dni w mieszkaniu na Brooklynie - donosi "New York Post".

Kobieta przyjęła zgłoszenie od psychiatry o potencjalnym morderstwie: twierdził, że zadzwonił do niego jego pacjent i mówił, że "nie jest pewien ale chyba zadźgał - lub mu się to śniło - nożem swoją dziewczynę".

Funkcjonariuszka zaczęła się śmiać i rozbawiona przekazała sprawę dalej. Nie upewniając się, czy podaje dobry adres... A zbrodnia nie tylko nie była snem, ale okazała się koszmarem. Ofiara, Yvonne Geffner, została zabita przez Ronalda Friedfertiga w ich apartamencie, a jej ciało znaleziono w mocno posuniętym rozkładzie. Znaleziono by wcześniej, ale policja nie wiedziała dokładnie, gdzie interweniować...

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: