NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka Donald Trump chce przyciągnąć Afroamerykanów do Partii Republikańskiej

Donald Trump chce przyciągnąć Afroamerykanów do Partii Republikańskiej

22.08.2016, godz. 00:00
Twardziel poparł Trumpa
Donald Trump foto: AP

Republikański kandydat na prezydenta chce przyciągnąć do Republikanów Afroamerykanów, którzy, jego zdaniem, powinni traktować ją jak swoją, tak jak było w czasach Abrahama Lincolna.- Oferta dla społeczności Afroamerykanów jest tą dziedziną, w której Partia Republikańska musi działać lepiej i będzie działać lepiej - powiedział Trump na wiecu we Fredericksburgu w stanie Wirginia.

- Chcę aby nasza partia stała się ponownie domem dla afroamerykańskiego wyborcy – dodał. Trump ostatnio staje na głowie żeby poprawić swoje notowania wśród Afroamerykanów. W zeszłym tygodniu powiedział, że jeśli zostanie wybrany na prezydenta, to pod koniec pierwszej kadencji w Białym Domu będzie miał poparcie 95 proc. wyborców z tej grupy etnicznej.
Trump kombinuje także jak przekonać do siebie Amerykanów pochodzenia latynoskiego. Na razie próbuje tonować swoje wypowiedzi o nich i ma nadzieję, że zapomną mu to, co mówił jeszcze niedawno. A mówił dużo i kwieciście - oskarżył Meksyk o wysyłanie do USA „gwałcicieli i kryminalistów”, zapowiedział budowę muru na granicy z Meksykiem i deportowanie z USA wszystkich nielegalnych imigrantów, których jest w Stanach 11 milionów.
Trump, żeby wygrać wybory, musi „przekabacić” na swoją stronę Afroamerykanów i wyborców z mniejszości etnicznych, którzy w większości, według sondaży, chcą głosować na Hillary Clinton.
tagi: Donald Trump
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: