NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka Dlaczego LOT nie poleci z Newark

Dlaczego LOT nie poleci z Newark

02.05.2013, godz. 02:00
Dlaczego LOT nie poleci z Newark
foto: SE w USA

Znamy szczegóły ostatnich rozmów przedstawicieli polonijnych biur podróży z władzami LOT-u. Jak usłyszeliśmy, wznowienie rejsów polskiego przewoźnika z Newark nie będzie w tym roku możliwe.

Możliwość wznowienia rejsów LOT-u z Newark oraz połączenia z Nowego Jorku do innych miast Polski to m.in. tematy rozmów, jakie prowadziła Honorata Pierwoła, prezes Stowarzyszenia Polsko-Amerykańskich Biur Podróży (SPATA) w Polsce.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy SPATA. Stowarzyszenie jest bowiem zaniepokojone sytuacją finansową przewoźnika oraz ostatnimi zmianami w rozkładzie i częstymi odwołaniami rejsów. Ze strony SPATA oprócz Pierwoły brał w nim udział Piotr Pachacz, wiceprezes stowarzyszenia, oraz znany podróżnik i ekspert z dziedziny turystyki Jurek Majcherczyk. LOT reprezentowali jego prezes Sebastian Mikosz, Dariusz

Pietrzak, pełnomocnik prezesa zarządu ds. handlowych, Tomasz Dakowski, dyrektor sprzedaży, i Frank Joost, dyrektor regionalny sprzedaży na USA i Kanadę.

- SPATA przedstawiła opinie agentów i pasażerów podróżujących do Polski dotyczące decyzji LOT-u o zamknięciu połączeń z USA do południowej Polski w 2011 r., jak i o wycofaniu się LOT- u z Newark, do którego doszło dokładnie 29 października 2012 r. - mówi Pierwoła. - LOT wyjaśnił, że wyniki finansowe za ostatnie pięć miesięcy potwierdziły słuszność decyzji o likwidacji połączeń z Newark - dodaje. Jak mówi, rejsy z New Jersey najwcześniej wrócą na siatkę lotów w 2014 r. - Po otrzymaniu kolejnych samolotów LOT może poddać analizie możliwość powrotu na lotnisko Newark - mówi Pierwoła.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: