NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka Czerwcowe uroczystości w polskiej parafii na Ozone Park

Czerwcowe uroczystości w polskiej parafii na Ozone Park

08.06.2013, godz. 02:18
Czerwcowe uroczystości w polskiej parafii na Ozone Park
Czerwcowe uroczystości w polskiej parafii na Ozone Park, Polonia, Queens, Nowy Jork, Stowarzyszenie Najświętszego Serca Jezus foto:

Koniec maja i czerwiec to wyjątkowy czas dla Polonii z Ozone Park skupionej wokół parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ozone Park.

Najpierw jak co roku parafianie przeszli ulicami dzielnicy z okazji uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, święta potocznie nazywanego Bożym Ciałem. Kilka dni później wierni skupieni wokół Stowarzyszenia Najświętszego Serca Jezusa, które powstało w Ozone Park 1 czerwca 1923
wspólnie z parafią Najświętszej Marii Panny rozpoczęli czerwcowe nabożeństwa, na które zapraszają wszystkich Polaków z okolicy.
Stowarzyszenie Najświętszego Serca Jezus, w tym roku obchodzi 90. rocznicę swojego istnienia. Prezesem od 1996 roku jest pani Helena Ćwikła.
– Wszystkich parafian zapraszamy na codzienne nabożeństwo czerwcowe o godzinie 7 pm w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ozone Park – zaprasza Antoni Filipiuk, jeden z członków parafii i Stowarzyszenia.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: