NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka Cud eucharystyczny w Legnicy. To kawałek ludzkiego serca!

Cud eucharystyczny w Legnicy. To kawałek ludzkiego serca!

15.04.2016, godz. 00:00
To kawałek ludzkiego serca
foto:

To najprawdziwszy cud - mówią zarówno wierni w Legnicy, jak i uczeni, którzy na prośbę duchownych badali niesamowite zdarzenie, jakie miało miejsce w tamtejszym kościele pw. św. Jacka. Upuszczona przez księdza hostia przybrała czerwoną barwę, jakby krwawiła, a biegli z zakładu medycyny sądowej stwierdzili, że to... kawałek serca zmarłego człowieka!!!

Chociaż cudowne zdarzenie miało miejsce 25 grudnia 2013 r., to dopiero teraz poznaliśmy opinie uczonych, którzy badali hostię z kościoła w Legnicy. Upuszczona przez księdza w czasie mszy hostia, która zgodnie z kościelnym regulaminem trafiła do naczynia z wodą, aby się rozpuścić, w niezwykły sposób zamieniła się w krwawy opłatek! - Poprosiliśmy naukowców, aby wyjaśnili, co się stało. Hostię wzięli pod lupę pracownicy zakładu medycyny sądowej w Szczecinie - mówi proboszcz ks. Andrzej Ziombra.

- Zajęliśmy się nią jak każdym dowodem rzeczowym - wyjaśnia prof. Mirosław Parafiniuk. - Pracowaliśmy, korzystając z mikroskopu. Pracownicy nie wiedzieli, że badają hostię - dodaje naukowiec. Okazało się, że na hostii jest ludzkie DNA! A dokładnie - wycinek serca zmarłego człowieka.

- Naukowo nie da się tego wyjaśnić. Dlatego też uznaję, że to cud - nie ma wątpliwości dr Barbara Engel, kardiolog, która również badała hostię. A wierni z Legnicy już snują domysły, że to najprawdziwsze serce Jezusa! I tłumnie zjeżdżają do legnickiego kościoła. Nie zniechęca ich nawet fakt, że krwawa hostia zostanie wystawiona na widok publiczny dopiero w czerwcu.

O tym, czy w Legnicy naprawdę stał się cud, zadecyduje papież Franciszek. Weźmie pod uwagę, czy dzięki hostii wzrósł ruch pielgrzymkowy, czy jest więcej nawróceń i czy doszło do cudów uzdrowień. Takie zdarzenia proboszcz ma wpisywać do specjalnej księgi.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: