NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka Barack Obama: Brali mnie za parkingowego i kelnera

Barack Obama: Brali mnie za parkingowego i kelnera

18.12.2014, godz. 00:00
Barack Obama
foto:

Życie Baracka Obamy (53 l.) nie było usłane różami nim został prezydentem Stanów Zjednoczonych... W osobistym, przedświątecznym wywiadzie dla magazynu „People", amerykański przywódca wyznał, że czasami zdarzało się, że brano go za... kelnera albo parkingowego. A wszystko – jak przyznał – z powodu koloru skóry.

Z uwagi na dość liczne w ostatnim czas napięcia i konflikty o podłożu rasowym, Pierwsza Para Ameryki postanowiła w przedświątecznym wywiadzie pomówić nie tylko o choince czy bożonarodzeniowym menu w Białym Domu, ale także o tym właśnie problemie.

– Nie ma czarnego mężczyzny, który jest w moim wieku, jest profesjonalistą czy piastuje ważną funkcję, któremu - gdy czeka po wyjściu z restauracji na swój samochód - jakiś wchodzący gość nie włożyłby do ręki kluczyków – mówił prezydent. Jak przyznał w „People", jemu się to zdarzyło.

Z kolei jego małżonka Michelle przypomniała incydent podczas eleganckiej kolacji (black-tie dinner), na której Barack Obama był gościem.

– Kiedy wracał na salę do stolika ktoś go zaczepił i poprosił, by przyniósł mu kawę – relacjonowała zdarzenie sprzed lat Pierwsza Dama.

Bez owijania w bawełnę powiedziała również, że zanim jej mąż w 2009 roku zamieszkał w Białym Domu i został commander-in-chief, był czarnym mężczyzną z South Side Chicago, który nierzadko miał problem z zatrzymaniem taksówki, które go ignorowały".

Prezydent przyznał też w wywiadzie, że choć dziś relacje na tle rasowym są lepsze, to jednak ciągle jest jeszcze dużo do zrobienia.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: