NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka 263 lata dla gliniarza-gwałciciela z Oklahoma City?

263 lata dla gliniarza-gwałciciela z Oklahoma City?

12.12.2015, godz. 00:00
Sąd, wyrok, wymiar sprawiedliwości, rozprawa
foto: EAST NEWS

Za późno na łzy… Zapadł werdykt w sprawie 29-letniego Daniela Holtzclawa, byłego policjanta z Oklahoma City, który był oskarżony o gwałt na 13 kobietach podczas pełnienia służby. Po 45 godzinach obrad ławnicy ogłosili werdykt: winny. Gliniarzowi grozi nawet 263 lata więzienia.

– Sprawiedliwości stało się zadość! Nie możemy pozwalać i nie będziemy na łamanie prawa! Zwłaszcza przez osobę noszącą mundur, która powinna stać na straży prawa mówił po ogłoszeniu wyroku prokurator Oklahoma County David Prate. – Nadużył swojej funkcji po to, by wykorzystać niewinne kobiety. Ten człowiek zhańbił mundur – dodał.
Były gliniarz, kiedy tylko usłyszał werdykt, rozpłakał się jak mały chłopczyk. Ale nikogo to nie wzruszyło. Może poza obecnymi na sali rozpraw jego rodzicami.
Daniel Holtzclaw od czasu wszczęcia śledztwa w zeszłym roku był zawieszony w pracy, a kiedy rozpoczął się proces, zwolniono go ze służby.
W czasie dochodzenia wykryto, że Holtzclaw zgwałcił brutalnie lub upokorzył co najmniej 13 kobiet. Wszystkie były Afroamerykankami. Sędzia ma zadecydować o wysokości kary 21 stycznia.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: