NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Życzenia z Greenpointu. Babcie i dziadkowie, wszystkiego najlepszego!

Życzenia z Greenpointu. Babcie i dziadkowie, wszystkiego najlepszego!

20.01.2014, godz. 19:53
Życzenia z Greenpointu
foto:

To był roztańczony, karnawałowy weekend polonijnych dzieci na Greenpoincie... Aula szkoły przy parafii świętego Stanisława Kostki zamieniła się w piękną salę balową. Ale podczas zabawy nie zapomniano o przypadających we wtorek oraz środę Dniach Babci i Dziadka! – Dzieci pięknie recytowały wiersze i przekazywały życzenia dla swoich bliskich – opowiada Danuta Bronchard, dyrektorka szkoły. – A wcześniej, podczas zajęć lekcyjnych w młodszych klasach, uczniowie wykonali piękne laurki dla swoich babć i dziadków, które są w drodze do Polski albo zostaną wręczone tutaj, w Nowym Jorku.

Na dziecięcą zabawę przybył opiekun duchowy szkoły Rev. Joseph Szpilski CM, na sali pojawił się także m.in. Krzysztof Matyszczyk - przewodniczący Rady Dyrektorów P-SFUK.

Uczniowie oczywiście na bal przyszli w pięknych przebraniach. Podczas zabawy zorganizowano loterię fantową, w której mogli wziąć udział nie tylko uczniowie, ale również rodzice towarzyszący swoim pociechom. – To znakomicie, że tu na emigracji dzięki polonijnym szkołom nasze dzieci mogą spędzać czas tak samo, jak ich rówieśnicy w Polsce i obchodzić polskie święta – skomentowała Magda, jedna z mam, która od lat przychodzi na zabawę ze swoimi córkami.

foto: arch. szkoły

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: