NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Życie uratowała mu kamizelka

Życie uratowała mu kamizelka

25.05.2013, godz. 02:00
Czy umiesz odpoczywać?
foto:

O niezwykłym szczęściu może mówić szeryf hrabstwa Montague w Teksasie. James Boyd (27 l.) został postrzelony podczas zatrzymania samochodu do kontroli drogowej. Życie uratowała mu kamizelka.

Jak podaje ABC News, do zdarzenia doszło 21 marca, jednak dopiero teraz zdecydowano się opublikować nagranie. Na taśmie widać, jak James Boyd zatrzymuje do kontroli czarnego cadillaca. Następnie podchodzi do auta od strony pasażera. Przez otwarte okno kierowca strzela, a Boyd pada na ziemię. Cadillac odjeżdża. Dwie kule trafiły szeryfa w klatkę piersiową, jednak dzięki temu, że miał kamizelkę kuloodporną, nie zraniły go. Jedna z kul natomiast zraniła go w głowę tuż nad lewym okiem. Nieprzytomny szeryf leżał na ziemi aż przejeżdżająca osoba udzieliła mu pomocy. Okazało się, że sprawcą zdarzenia był Evan Spencer Ebel, podejrzewany o zabójstwo dyrektora więzienia w Colorado. Zginął jeszcze tego samego dnia w strzelaninie z policją. Szeryf przez dwa miesiące dochodził do zdrowia w szpitalu.

- Pamiętam, że zostałem postrzelony, a potem straciłem przytomność na kilkadziesiąt sekund. Życie ocaliła mi kamizelka kuloodporna - wyznaje Boyd. Szeryf w ten weekend wraca do pracy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: