NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Zorganizowana młoda Polonia

Zorganizowana młoda Polonia

16.11.2013, godz. 02:00
Denver w Kolorado
foto:

Młodzi, ambitni Polacy chcą pokazać swoją siłę w Ameryce! Najlepszym tego dowodem jest otwarcie kolejnego oddziału Pangea Alliance - międzynarodowego stowarzyszenia będącego globalną platformą biznesową i komunikacyjną dla młodych polskich profesjonalistów. Po Nowym Jorku przyszedł czas na Denver w Kolorado.

Po uroczystej inauguracji młodzi Polacy wraz ze starszą generacją celebrowali Święto Niepodległości.

Uroczyste spotkanie inauguracyjne odbyło się w restauracji Belveder w centrum Denver. Poza młodą, chętną do działania Polonią obecni byli także prezes fundacji Teraz Polska - Krzysztof Przybył, prezes Pangea Alliance -Marta Lefik, oraz wiceprezes Pangea - Grzegorz Fryc, który poprowadził spotkanie.

- Cieszymy się z faktu, że Pangea otwiera swój kolejny oddział w tak ważnym i bogatym w polskie tradycje miejscu, jakim jest Denver. W górniczej i geologicznej stolicy Stanów Zjednoczonych mieszka wielu wybitnych polskich profesjonalistów, którzy pragną działać, integrować się i tworzyć projekty ze swoimi rówieśnikami w USA oraz na całym świecie. Wierzymy, że Pangea pod przewodnictwem Katarzyny Żak da im tę szansę i stanie się pozytywnym motywatorem działań, które nie tylko rozbudzą aktywność pośród młodych Polaków, lecz także pomogą im rozwijać się w sferze biznesowej, politycznej i zawodowej - powiedział Grzegorz Fryc. Inauguracja działalności Pangea nie była jedynym polskim akcentem w Denver w miniony weekend. Dzień później w Polskim Klubie odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości, na które przybyła licznie Polonia. W czasie wieczoru, którego gospodarzem była prezes Polskiego Klubu - Katarzyna Szuta, konsul honorowy Tomasz Skotnicki odznaczył Krzyżem Zesłańców Sybiru Krystynę Orłowską. Z kolei prezes fundacji Teraz Polska Krzysztof Przybył wręczył statuetkę Wybitnego Polaka dr. Janowi Krasoniowi, najwybitniejszemu polskiemu geologowi, który wyróżniony został m.in. za odkrycie gazu łupkowego w Polsce. Wydarzenie uświetnił program artystyczny w wykonaniu dzieci z Polskiej Szkoły w Denver oraz występ zespołu Krakowiaki, który dodał szczególnego charakteru i wywołał uśmiech na twarzy każdego uczestnika. Atmosfera wieczoru była bardzo podniosła, ale też niezwykle sympatyczna.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: