NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Znów wybierzemy wybitnych Polaków w USA!

Znów wybierzemy wybitnych Polaków w USA!

19.03.2015, godz. 03:00
Wybitny Polak za Granicą
foto:

Już tylko do 23 marca można zgłaszać kandydatów, którzy wezmą udział w konkursie „Wybitny Polak za Granicą”. To już piąta edycja tego cieszącego się uznaniem Polonii konkursu, organizowanego wspólnie przez Fundację „Teraz Polska” i „Pangea Alliance”.

Organizacje i stowarzyszenia polonijne jeszcze do poniedziałku mogą zgłaszać kandydatów do konkursu, w którym statuetki dla wybitnych Polaków przyznawane będą w pięciu kategoriach: nauka, kultura, biznes, osobowość, młody Polak. - Misją konkursu „Wybitny Polak” jest wykreowanie pozytywnego wizerunku Polaków mieszkających na całym świecie, pokazania ich dokonań oraz wyróżnienia i promocji osób, które odniosły sukces poza granicami Polski – mówi nam Grzegorz Fryc z „Pangea Alliance”. To właśnie ta organizacja współorganizuje konkurs na terenie USA. Ze strony polskiej jest to Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, która organizuje konkurs na terenie Polski od ponad 20 lat. - Współpracę przy konkursie zaoferowały również Kancelaria Prezydenta RP, Kancelaria Senatu RP i Ministerstwo Spraw Zagranicznych wraz z polskimi placówkami dyplomatycznymi – informuje Fryc.

W Stanach Zjednoczonych konkurs odbędzie się już po raz piąty.
- W tym roku do nowojorskiego i chicagowskiego okręgu konsularnego dołączy też okręg Los Angeles – mowi Fryc.
Kandydatami do nagrody w konkursie mogą być obywatele polscy lub osoby polskiego pochodzenia zamieszkałe legalnie na terenie USA. Jeden kandydat może zostać zgłoszony tylko w jednej kategorii.


Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać mailem na adres gfryc@pangealliance.org lub na adres: Consulate General of the Republic of Poland NY, 233 Madison Avenue, New York, NY 10016 z dopiskiem „Wybitny Polak”. Laureaci krajowej edycji konkursu wezmą udział w światowym finale, który odbędzie się w Warszawie w Teatrze Wielkim.


W ubiegłorocznej edycji konkursu „Wybitny Polak za Granicą” laureatami zostali: onkolog, dr Zbigniew Darzynkiewicz, rzeźbiarz Andrzej Pityński, propagatorka harcerstwa Maria Bielska, oraz para tancerzy Anna Kaczmarski i Patryk Płoszaj.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: