NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Znów na końcu rankingu. Koszmarny dojazd na nowojorskie lotniska

Znów na końcu rankingu. Koszmarny dojazd na nowojorskie lotniska

12.02.2015, godz. 00:00
LaGuardia Airport, lotnisko, nowy jork, nyc,
foto:

Global Gateway Alliance wzięła pod lupę 30 międzynarodowych lotnisk i przyjrzała się im dojazdom do nich z centrów miast. I co wyszło? Znajdujące się w metropolii lotniska John F. Kennedy (JFK) International Airport i LaGuardia Airport znalazły się na szarym końcu rankingu.

Jak podaje „New York Post”, według rankingu, na każde z dwóch wspomnianych lotnisk trudno dostać się metrem lub autobusem z centrum miasta. A jeśli już nawet można dojechać miejskimi środkami transportu, to podróż trwa bardzo długo.

Według Global Gateway Alliance, lotnisko JFK w rankingu uplasowało się na ostatniej pozycji. Dojazd z Penn Station na lotnisko zajmuje 47 minut i trzeba jechać metrem lub LIRR, a następnie przesiąść się do Air Train. Na przedostatnim miejscu znalazło się lotnisko LaGuardia, do którego obecnie można dotrzeć jedynie autobusem lub samochodem. Podróż zajmuje więcej niż godzinę z centrum Manhattanu. Dla porównania dotarcie z centrum Madrytu na lotnisko Madrid-Barajas International Airport zajmuje jedynie 16 minut.

Miejmy nadzieję, że niebawem i w Nowym Jorku się to poprawi. Zgodnie z zapowiedziami Andrew Cuomo, gubernatora stanu, już niedługo powstanie połączenie kolejowe z lotniskiem La Guardia na Queensie. AirTrain będzie się łączył z nowojorskim metrem - linią 7 i LIRR na Willets Point na Queensie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: