NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Znów krew na ulicach NYC

Znów krew na ulicach NYC

13.12.2016, godz. 00:00
Policja Nowy Jork, NYPD
foto:

Za nami bardzo niespokojna i krwawa niedziela. Zwłaszcza na Brooklynie i Bronksie. W wyniku strzelanin i różnych incydentów zginęła jedna osoba, a sześć trafiło do szpitali.

Do najpoważniejszego, śmiertelnego incydentu doszło w niedzielę około 7 wieczorem na Bronksie. Dwóch mężczyzn zostało postrzelonych na rogu E. 175th St. i Weeks Ave. dokładnie w tym samym miejscu, gdzie w lipcu zabito mężczyznę i kobietę. Starszy, 41-letni mężczyzna został trafiony w kilka razy w głowę i zmarł na miejscu. Drugi, 25-letni, dostał kulę w szczękę, prawe oko i plecy. W stanie ciężkim przebywa w St. Barnabas Hospital. W związku z incydentem, który zdaniem detektywów mógł być porachunkiem lub egzekucją, policja szuka Latynosa w wieku około 30 lat.
Nieco ponad pół godziny później, 21-letnia kobieta została postrzelona w nogę kiedy stała na przystanku autobusowym na rogu Kingsbridge Rd. i University Ave. w Fordham Manor na Bronksie. Strzały padły z srebrnego minivana, a napastnicy, jak mówią oficerowie NYPD, to młodociani chuligani, którzy wcześniej wdali się z kobietą w kłótnię. Ranna trafiła do Jacobi Hospital, jej stan nie zagraża jej życiu. 
Z kolei wcześniej, około 6.20 wieczorem, na Brooklynie, w bloku przy Knickerbocker Ave. niedaleko Jefferson St., doszło do bijatyki między dwiema grupami mężczyzn. Od rękoczynów szybko przeszło do strzelaniny, w wyniku której czterech mężczyzn zostało rannych.  Dwie ofiary, 65-letni mężczyzna trafiony w pośladki i 26-latek postrzelony w nogę, trafili do Elmhurst Hospital. Dwóch kolejnych, w wieku 32. i 25 lat, z ranami postrzałowymi nóg i rąk, przewioziono do  Kings County Hospital. Stan wszystkich jest poważny ale przeżyją. W związku ze strzelaniną detektywi szuka trzech mężczyzn, którzy uciekli z miejsca szarym samochodem. Policja musiała też interweniować na Manhattanie, gdzie doszło do awantury między bikresami przed siedzibą Hells Angels’ East Village. Poszło o… miejsce parkingowe przed klubem. W wyniku strzelaniny ranny został 25-letni David Martinez, który z raną postrzałową brzucha trafił do szpitala. Jego stan jest poważny.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: