NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Znalazły się pieniądze i… Odnowią wszystkie parki stanowe

Znalazły się pieniądze i… Odnowią wszystkie parki stanowe

04.03.2015, godz. 00:00
park
foto:

Nowojorskie parki publiczne oraz znajdujące się w nich uzdrowiska lub historyczne miejsca, zostaną wkrótce odnowione. Do końca dekady na „parkowy lifting” zostanie wydanych aż 900 milionów dolarów.

– Zrobimy w naszych parkach prawdziwą rewolucję. Nasz stan ma tyle pięknych miejsc, które przez lata były zaniedbywane, ignorowane. Ale to się zmieni. Mamy z czego być dumni i będziemy jeszcze bardziej dumni. Co więcej, przyciągniemy do siebie turystów, a na tym skorzystamy wszyscy – mówiła Rose Harvey, szefowa Office of Parks, Recreation and Historic Preservation na konferencji w Saratoga Spa State Park.
Jak dodała, pieniądze – pochodzące tak ze źródeł publicznych jak i prywatnych – będą dzielone przez kolejne piąć lat na konieczne inwestycje i prace renowacyjne w 180 stanowych parkach oraz 35 tzw. historic sites. Zapewniła też, że w ramach projektu, odnowy doczekają się również i nowojorskie plaże na Long Island, gdzie powstaną m.in. nowe deptaki, miejsca piknikowe oraz nasypane zostaną wydmy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: