NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Zmiany w IDNYC Program. Do innych muzeów z Kartą Nowojorczyka

Zmiany w IDNYC Program. Do innych muzeów z Kartą Nowojorczyka

11.01.2017, godz. 00:00
IDNYC, Karta Nowojorczyka
IDNYC, Karta Nowojorczyka foto:

Posiadacze Karty Nowojorczyka (IDNYC), nie będą mogli już korzystać z darmowego członkostwa (membership) jedenastu muzeów czy innych miejsc kulturalno-rozrywkowych, które do tej pory to oferowały posiadaczom tego  miejskiego ID. Ale w to miejsce wejdą nowe instytucje, które zgłosiły się do  IDNYC Program.

– Udział w programie był dobrowolny i każdy ma prawo z niego się wycofać. Na rok 2017 zapowiedziało to jedenaście instytucji. Ale do IDNYC Program dołączyło jedenaście nowych. W dalszym ciągu więc posiadacze Karty Nowojorczyka mogą korzystać z darmowego członkostwa czy innych ofert czterdziestu muzeów, parków, ogrodów botanicznych czy zoologicznych. Nie wspominając już o innych korzyściach jakie daje  IDNYC w postaci chociażby dokumentu tożsamości pozwalającego na wylegitymowanie się czy otwarcie konta w banku – powiedział Ryan Max, rzecznik nowojorskiego Department of Cultural Affairs.
Z danych miasta wynika, że milion osób wyrobiło sobie Kartę Nowojorczyka od czasu kiedy zaczęto ją wydawać w 2015 roku. W większości są to imigranci nie posiadający statusu i tym samym nie mogący wyrobić sobie stanowego dokumentu tożsamości.

Te instytucje nie będą częścią  IDNYC Program w 2017 roku: Brooklyn Botanic Garden, Brooklyn Museum, David H. Koch Theater, Guggenheim Museum, El Museo del Barrio, Museum of the Moving Image, New Museum, New York Hall of Science, Queens Botanical Garden, Staten Island Historical Society, Staten Island Zoo.

Te instytucje dołączyły do IDNYC Program w 2017 roku: Center for Performance Research, China Institute, Drawing Center, Film Forum, Jacques Marchais Center for Tibetan Art, Museum at Eldridge Street, Museum of Arts and Design, Park Avenue Armory, St George Theatre, Sugar Hill, Symphony Space.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: