NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Zmiany na Greenpoincie. Był rockowy klub, jest condominium za $11 mln

Zmiany na Greenpoincie. Był rockowy klub, jest condominium za $11 mln

14.02.2015, godz. 18:12
Greenpoint, Polonia, Nowy Jork,
foto:

To z kolei rozgrzewająca wiadomość... Greenpoincki magazyn, w którym znajdowało się Studio B – klub, gdzie na żywo grały różne zespoły rockowe – został zamieniony na budynek mieszkalny. Bardzo luksusowy i bardzo drogi. Według portalu Curbed, można go mieć za „jedyne” 11 milionów dolarów.

Najpierw w 2006 roku w znajdującym się na Banker Street dwupiętrowym magazynie otwarto klub, gdzie na scenie grały rockowe zespoły takie jak Apes & Androids czy The Thermals. Początkowo klub nie przeszkadzał okolicznym mieszkańcom, ale po jakimś czasie zaczęły się skargi: na zbyt głośną muzykę i odgłosy imprez. Skończyło się na tym, że w 2009 roku Studio B zostało zamknięte.

Nieruchomość szybko kupił artysta, Matthew Day Jackson. Zapłacił 2 miliony dolarów. Przez kilka lat remontował budynek, który został przerobiony na luksusową powierzchnię mieszkaniową. Jest tam studio do jogi, apartament z otwartym dachem, winda, pokój z widokiem na Manhattan... Wszystko to na powierzchni 15 tysięcy stóp kwadratowych... Według Curbed budynek zostanie wystawiony na rynek. Cena – 11 milionów dolarów.


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: