NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Zmiana ambasadora USA w Warszawie - Stephen Mull odchodzi

Zmiana ambasadora USA w Warszawie - Stephen Mull odchodzi

09.06.2015, godz. 19:29
Ambasador USA w Polsce Stephen Mull
Ambasador USA w Polsce Stephen Mull foto:

Zmiana na stanowisku ambasadora Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Sprawującego tę funkcję od 2012 roku Stephena Mulla (57 l.) zastąpi Paul Wayne Jones (55 l.). Jak poinformował Biały Dom, nowego szefa amerykańskiej placówki dyplomatycznej mianował prezydent Barack Obama (53 l.).

Odchodzący ambasador, który biegle mówił po polsku i dał się poznać jako barwny, otwarty i aktywny na Twitterze dyplomata, określił wybór Jonesa jako świetny. Czy faktycznie tak będzie, pokaże czas. Na razie wiadomo, że nowy ambasador, urodzony i wychowany w Yorktown Heights w stanie Nowy Jork, jest bardzo doświadczonym dyplomatą służącym w Azji i Europie.

Według agencji, od 2013 roku Jones pracuje w wydziale ds. Europy i Eurazji w Departamencie Stanu. Wcześniej był ambasadorem USA w Malezji, przebywał też na placówkach m.in. w Bośni i Hercegowinie, Kolumbii, Rosji, Filipinach czy Macedonii. Od 2009 do 2010 roku był specjalnym przedstawicielem ds. Afganistanu i Pakistanu. , a w latach 2004-2005 pracował w amerykańskiej delegacji przy Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) w Wiedniu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: