NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Zmarła dziewczynka raniona przez cegłę

Zmarła dziewczynka raniona przez cegłę

20.05.2015, godz. 00:00
Central Park, NYC, Manhattan, NY, Nowy Jork,
foto:

To niewyobrażalna tragedia dla najbliższych. Dzień po wypadku, w New York-Presbyterian Hospital Weill Cornell zmarła Greta Greene (2 l.). Malutka dziewczynka, która została raniona na Upper West Side na Manhattanie przez spadającą cegłę.

Greta Greene z Brooklynu zmarła w poniedziałek, dzień po tragicznym spacerze, na który wybrała się ze swoją babcią Susan Frierson (60 l.). Kiedy przechodziły pod budynkiem przy 305 West End Ave. at 74th St., na chodnik spadła cegła, której odłamki raniły dziecko w główkę.
Nieprzytomne maleństwo w stanie krytycznym trafiło do szpitala. Niestety, mimo wysiłków lekarzy, dobę po wypadku dziewczynka zmarła. Obecnie prowadzone jest dochodzenie w sprawie zaniedbań budowlanych i szukanie winnych, którzy odpowiedzą za obluzowanie się cegły i śmierć dziecka. Śledczy badający śmiertelny wypadek poszukują firmy, która w 2011 przeprowadzała inspekcję budowlaną budynku. Każdy budynek w mieście co pięć lat musi przejść kontrolę stanu technicznego. Najwidoczniej ten budynek nie został skontrolowany wystarczająco dobrze. Jak donosi „Daily News”, rodzice dziewczynki postanowili oddać jej organy potrzebującym chorym oczekującym na przeszczepy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: