NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Złodziejski duet ciągle grasuje na Greenpoincie!

Złodziejski duet ciągle grasuje na Greenpoincie!

02.04.2016, godz. 00:00
NYPD, zwłamywacze z Greenpointu, policyjne zdjecie podejrzanych o włamania
NYPD, zwłamywacze z Greenpointu, policyjne zdjecie podejrzanych o włamania foto:

Plaga włamań na Greenpoincie, Williamsburgu i innych częściach Brooklynu przybiera na sile. Liczba okradzionych apartamentów wzrosła już do 19! I to w zaledwie sześć tygodni. Wszystkie kradzieże dokonane zostały przez złodziejski duet, który jest ciągle poszukiwany. W związku z niepokojącą sytuacją NYPD opublikowało kolejne zdjęcia podejrzanych i ponownie zaapelowało do mieszkańców o zamykanie drzwi i okien.

Kiedy tydzień temu pisaliśmy o złodziejach na Greenpoincie, policja prowadziła dochodzenia w sprawie 14 włamań. Teraz ich liczba wzrosła do 19. Jednego tylko dnia, a właściwie nad ranem, złodziejski duet „uderzył” w dwóch miejscach.
Jedno z nowych włamań miało miejsce w domu przy Skillman Avenue i Manhattan Avenue. Około 2 nad ranem rabusie weszli do mieszkania 27-letniego mężczyzny i skradli 800 dol. w gotówce, karty kredytowe i inne drobne kosztowności. Nie podano czy mężczyzna był w domu i spał, czy też był nieobecny.
Kolejnego włamu dokonano do mieszkania 29-letniego mężczyzny przy Norman Avenue i N. Henry Street. Złodzieje „buchnęli” stamtąd 50 dolarów, kartę kredytową, MetroCard i iPada.
Policja jest przekonana, że wszystkie ostatnie włamania zostały dokonane przez te same osoby, bowiem są według takiego samego schematu. Złodzieje wkradają się do domów w późno nocnych i porannych godzinach, wykorzystując uśpioną czujność mieszkańców, którzy bardzo często zostawią otwarte drzwi i okna. Ich łupem – poza gotówką – padają najczęściej kosztowne przedmioty, biżuteria, karty kredytowe i sprzęt elektroniczny.
Poza Greenpointem i Williamsburgiem złodziejski duet włamał się do jednego mieszkania w Bushwick i jednego na granicy Carroll Gardens - Red Hook.
W związku z niepokojącą serią policja ponawia apel do mieszkańców o to, by zamykali mieszkania, nawet kiedy są w domu.

Foto NYPD

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: