NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Złapali morderców Mary Whitaker

Złapali morderców Mary Whitaker

26.08.2014, godz. 03:00
Kajdanki
foto:

Policja stanowa aresztowała dwóch bezdomnych mężczyzn. Są oskarżeni o popełnienie morderstwa na skrzypaczce Westchester Philharmonic, a o wcześniej dokonanie włamania i rabunku.

Jak podaje NBC News w ręce policji wpadli Jonathan Conklin (43 l.) i Charles R. Sanford (30 l.). Obaj zostali oskarżeni o zamordowanie Mary Whitaker (61 l.). Napastnicy włamali się do domu letniskowego kobiety, który znajdował się w spokojnej okolicy między Sherman i Westfield, nieopodal Lake Erie.

- Whitaker została postrzelona w klatkę piersiową i nogi. Napastnicy zabrali kobiecie karty kredytowe oraz ukradli jej samochód, a następnie uciekli, pozostawiając krwawiącą ofiarę na pastwę losu – mówi szeryf Joseph Gerace z Chautauqua.

Wiadomość o śmierci Whitaker była szokiem dla znajomych i przyjaciół Mary.

– Ona była kochana przez wszystkich, którzy mieli szczęście ją poznać – powiedział Joshua Warby, dyrektor Westchester Philharmonic.

Whitaker była utalentowanym muzykiem, występowała z Westchester Philharmonic, a także z orkiestrą działającą przy Chautauqua Institute. Pracowała przy trasie koncertowej Barbry Streisand w 2006-2007 roku.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: