NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Zjesz w ogródku przed południem

Zjesz w ogródku przed południem

03.07.2013, godz. 02:00
Pomysł na szybki obiad - 2835
Pomysł na szybki obiad foto:

To dobra wiadomość zarówno dla entuzjastów śniadanio-lunchów (brunch), jak i dla właścicieli restauracji. Rada Miasta zakończyła tzw. wojnę o brunch, zmieniając prawo wskazujące, od której godziny w niedziele można serwować posiłki w ogródkach lub przy stolikach ustawionych przed restauracjami. Teraz bez obaw będzie można je podawać wcześniej.

Do tej pory restauratorzy, zgodnie z przepisami, nie mogli karmić ludzi na stolikach przed swoimi lokalami, zanim na zegarze nie wybiło południe. Jednak gdy na zewnątrz było ładnie, większość właścicieli wystawiała stoliki.

- Niedziela to często dla nas największe obroty i to właśnie rano. Wiele osób po sobotnim imprezowaniu chce sobie szybko i smacznie zjeść. Przecież nie powiemy im "nie" - mówił w "Brooklyn Paper" Gino Kutluca, właściciel Lokal Bistro przy Lorimer Street, tuż obok McCarren Park.

Jednak ta troska o klienta słono kosztowała restauratorów, takich jak Kutluca, którzy zostali ukarani wysokimi mandatami. W końcu restauratorzy z Brooklynu i innych dzielnic miasta, zaczęli walczyć o cofnięcie niesprawiedliwego ich zdaniem przepisu. Po długiej walce się udało. Rada Miasta zniosła przepis i teraz właściciele mogą w każdą niedzielę bez obaw serwować brunche już od 10 rano. Nowy przepis musi być jeszcze podpisany przez burmistrza Michaela Bloomberga, ale wiadomo, że sam bardzo lubi wczesne brunche.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: