NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Zimowa kąpiel w oceanie

Zimowa kąpiel w oceanie

07.12.2013, godz. 02:00
morsy polonia,
foto:

Brrr... Ale frajda może być wielka! "Polonijny Klub Morsów Polskich" zaprasza na zimową kąpiel w morzu, która odbędzie się w niedzielę 15 grudnia o godzinie 11 rano na plaży, bezpośrednio przy drugim parkingu na półwyspie Sandy Hook w New Jersey.

- Klub morsów przy Polish American Sports Association istnieje już od trzech lat - mówi Andy Krygowski z Polish American Sports Association. - Skupia grupę zwolenników naturalnego hartowania organizmu przez kąpiele w zimnej wodzie. Większość morsów cieszy się znakomitym zdrowiem i samopoczuciem. Bodźce, jakie przekazuje szok termiczny, mają fantastyczne działanie na zdrowie i poprawiają odporność - przekonuje.

Jak dodaje Andy Krygowski, członkowie Polish American Sports Association to nie tylko uczestnicy i organizatorzy imprez sportowych. Są oni również promotorami zdrowego trybu życia.

Organizatorzy zachęcają wszystkich, którym zależy na dobrym samopoczuciu, do wzięcia udziału w zimowym pływaniu w oceanie. - Jestem przekonany, że ci, którzy przyjdą w tym roku tylko obserwować z czystej ciekawości, zostaną morsami w przyszłości - uważa Krygowski.

W tym roku podczas kąpieli serwowane będą pierogi z gorącej wody i winny grzaniec. Więcej informacji na stronie internetowej www.pasaus.org lub za pośrednictwem e-maila: contact@pasaus.org.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: