NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Zimne tegorczne Święto Dziękczynienia

Zimne tegorczne Święto Dziękczynienia

26.11.2014, godz. 10:37
Zima, NYC
foto:

Wszyscy, którzy mają zaplanowany wyjazd do najbliższych na Thanksgiving z niepokojem obserwują prognozę pogody. Niestety, nie mamy dobrych wiadomości. Tak zimno, jak prognozują obecnie metrolodzy nie było podczas Święta Dziękczynienia od 1980 roku! Już od środy znacznie się ochłodzi i zacznie padać deszcz ze śniegiem.

Jak informuje „Daily News” tegoroczne Święto Dziękczynienia nie będzie nas rozpieszczało. W środę na termometrach zobaczymy zaledwie 37F/2C, w czwartek słupki rtęci wskazywać będą jeszcze mniej, bo 35F/1C.

Ochłodzeniu będzie towarzyszył zimny i porywisty wiatr oraz opady marznącego deszczu ze śniegiem. Synoptycy z AccuWeather prognozują, że największa ilość śniegu spadnie w północno-wschodniej Pensylwanii, na północy stanu Nowy Jork i New England. Miejscami może sypnąć nawet od 10 centymetrów.

Na utrudnienia na drodze muszę przygotować się również kierowcy. Jak podaje American Automobile Association (AAA), przed Świętem Dziękczynienia ponad 50 mln Amerykanów uda się w podróż na odległość ponad 50 mil, zaś 3 mln osób zamierza dotrzeć do bliskich samolotem.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: