NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Zielone światło dla dreamlinerów

Zielone światło dla dreamlinerów

23.04.2013, godz. 02:00
Dreamliner
Decyzję podjął amerykański Urząd ds. Lotnictwa (FAA), po tym jak w dwóch maszynach latających w japońskich barwach, wykryto usterkę baterii akumulatora. Może to grozić pożarem, więc wszystkie samoloty Boeing 787, które są obecnie na lotniskach w USA zostały uziemione. foto:

Po trzech miesiącach od uziemienia "liniowców marzeń" wygląda na to, że wreszcie mamy dobrą wiadomość. Wszystko wskazuje na to, że już niebawem wzbiją się w powietrze.

Według cytowanej przez portale informacji PAP, trzy boeingi 787 dramliner w czerwcu będą mogły obsługiwać pasażerów PLL LOT.

- Dwa z nich przejdą wcześniej naprawę akumulatorów w Etiopii. Trzecią maszynę z nowymi akumulatorami LOT odbierze od Boeinga pod koniec maja - mówił Sebastian Mikosz, prezes PLL LOT.

Federalna Administracja Awiacji oficjalnie zaakceptowała propozycję przebudowy systemu elektrycznego boeingów 787. Każdy z 50 uziemionych trzy miesiące temu samolotów będzie musiał teraz przejść modyfikację i będzie mógł wrócić do latania.

"FAA będzie wymagać zainstalowania dodatkowej obudowy akumulatorów i dodatkowego systemu wentylacji. Ponadto same akumulatory i ich systemy ładowania będą musiały zostać zastąpione zmodyfikowanymi egzemplarzami" - napisano w oświadczeniu.

Nie wiadomo, ile czasu zajmą konieczne przebudowy, więc nie można jeszcze wskazać dokładnej daty, kiedy 50 uziemionych maszyn należących do koncernu Boeing wróci do latania.

Wszystkie maszyny boeing 787 uziemiono bezterminowo w połowie stycznia. Nie latają również dwa dreamlinery będące dotychczas w posiadaniu Polskich Linii Lotniczych LOT.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: