NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Zidentyfikowano ofiarę tragicznego wybuchu na Brooklynie. Trwają poszukiwania zaginionej po eksplozji

Zidentyfikowano ofiarę tragicznego wybuchu na Brooklynie. Trwają poszukiwania zaginionej po eksplozji

05.10.2015, godz. 18:59
wybuch gazu, eksplozja
wybuch gazu, eksplozja foto:

Policja zidentyfikowała kobietę, która poniosła śmierć w wyniku wybuchu, do jakiego doszło w weekend w Borough Park na Brooklynie. Jest nią 64-letnia Ligia Puello. Tymczasem – służby ratunkowe w dalszym ciągu przeczesują gruzy częściowo zawalonego budynku w poszukiwaniu kobiety uznanej za zaginioną – donosi NY1.

Choć śledztwo w sprawie ustalania przyczyn wybuchu ciągle trwa, szef FDNY potwierdził, że bezpośrednią przyczyną eksplozji był wyciek gazu. Ulatniał się on z rury, od której odłączono kuchenkę znajdującą się w mieszkaniu na drugim piętrze.  Ofiara śmiertelna mieszkała na trzecim piętrze i w momencie wybuchu znajdowała się na klatce schodowej. Po wcześniejszych, wstępnych doniesieniach skorygowano liczbę rannych – w sumie do 13 osób, wśród których są te przechodzące w momencie eksplozji obok budynku. Nie można – jak na razie – w dalszym ciągu zlokalizować jednej z lokatorek, której personaliów nie podano. Nie ma pewności, czy znajdowała się tego dnia w budynku, ale władze podjęły wszelkie kroki by rozwiać wątpliwości i dlatego przeszukują gruzy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: