NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Zenek Martyniuk na Grenpoincie. Mocny Akcent w Good Room

Zenek Martyniuk na Grenpoincie. Mocny Akcent w Good Room

06.12.2014, godz. 00:00
ZENEK MARTYNIUK
foto:

Na tę chwilę wielbiciele polskiego disco w Nowym Jorku i okolicach czekali od dawna! Już w najbliższą niedzielę w słynnym greenpoinckim Europa Club - obecnie The Good Room - obędzie się najważniejsze polonijne wydarzenie muzyczne tej jesieni. Przed polską publicznością o godz. 5 pm wystąpi Zenek Martyniuk i zespół Akcent!

O występie niekwestionowanego króla disco polo pisaliśmy już kilkakrotnie. Zenek bardzo się cieszy na spotkanie z polonijną publicznością. Z pewnością usłyszymy wszystkie największe hity legendarnego akcentu oraz nowe produkcje, które w tym roku rozkręcają wszystkie najlepsze imprezy w Polsce.

Koncert odbędzie się w wyremontowanych pomieszczeniach, byłego klubu Europa, który obecnie nosi nazwę The Good Room.

– Po 20 latach popularny na Greenpoincie klub potrzebował świeżej energii. Dlatego też postanowiliśmy zmienić nazwę i nadać nowe oblicze wnętrzom klubu – mówi nam właściciel Michał Siwiec.

W czasie remontu dokonano dość znacznych zmian we wnętrzu lokalu, które zostało zaprojektowane przez Stevena Lewisa. – To już legendarna postać w środowisku projektantów. To właśnie on czuwał nad stworzeniem pięknych klubowych wnętrz w kilku lokach w całym Nowym Jorku. Chciałem, aby The Good Room swoim wyglądem wpasował się w klimat, jaki panuje obecnie na Greenpoincie i Williamsburgu. A jak wszystkim wiadomo te okolice w dużej mierze są zamieszkane przez hipsterów – dodaje Siwiec.

Przeobrażeniu uległo całe wnętrze lokalu.

– Panuje tu teraz niepowtarzalny klimat. Ściany zostały skute do cegieł a cały przestrzenny parkiet został otoczony wygodnymi, miękkimi siedzeniami. Na suficie zainstalowaliśmy potężnych rozmiarów dyskotekową kulę świetlną. Klub wyposażony jest także w nowoczesne nagłośnienie, oświetlenie laserowe oraz system do wytwarzania dymu, a obok stanowiska DJ-a znajduje się duży regał z płytami winylowymi tworzącymi specyficzny klimat lokalu.

- Dążymy do tego, żeby klub otwarty był 5 dni w tygodniu – kończy Siwiec.

 

Koncert grupy Akcent

I Zenka Martyniuka

Niedziela, godz. 5 pm

Klub The Good Room

(dawniej Europa)

The Good Room 98 Meserole Ave, Greenpoint, NY 11222

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: