NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Zdobądź stypendium Polonijnych Biznesmenów

Zdobądź stypendium Polonijnych Biznesmenów

24.10.2015, godz. 00:00
dolary
foto:

Pulaski Association of Business and Professional Men Inc, stowarzyszenie skupiające polonijnych biznesmenów, jak co roku zachęca studiującą młodzież do wzięcia udziału w konkursie stypendialnym. Wnioski można składać do 18 listopada.

W ramach Pulaski Association Endowment Fund, specjalnego funduszu Pulaski Association of Business and Professional Men wspierającego najzdolniejszą polonijną młodzież, na zwycięzców konkursu czekają stypendia w wysokości czterech, dwóch i jednego tysiąca dolarów.
Jakie warunki należy spełniać, aby ubiegać się o stypendium Stowarzyszenia? Do konkursu mogą przystąpić uczniowie klas maturalnych średnich szkół, a także studenci pierwszego lub drugiego roku studiów na akredytowanych uczelniach. Dodatkowo kandydaci muszą legitymować się choć częściowym polskim pochodzeniem (wystarczy, by jeden z dziadków był Polakiem). Osoby kwalifikujące się do konkursu muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy podając dane personalne, informacje o swojej uczelni i osiąganych wynikach w nauce. Obowiązkowy jest krótki esej na temat tego, jak polskie pochodzenie kandydata może wpłynąć na jego życie zawodowe lub prywatne.
Komplet dokumentów należy przesłać do 18 listopada na adres podany we wniosku. Aplikacje można znaleźć na stronie www.pulaskiassociation.com/scholarship-fund lub otrzymać je pisząc na adres emailowy: pulaskiassociation1@gmail.com.
Tegoroczne stypendia zostaną wręczone podczas bożonarodzeniowego bankietu Pulaski Association of Business and Professional Men, który odbędzie się 5 grudnia w The Inn at New Hyde Park na Long Island.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: