NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Zbliżają się wybory w największej polonijnej instytucji społeczno-kulturalnej. Czas wybrać nowych dyrektorów CP-S

Zbliżają się wybory w największej polonijnej instytucji społeczno-kulturalnej. Czas wybrać nowych dyrektorów CP-S

12.11.2014, godz. 00:00
Bożena Kamińska, C P-S, Polonia,
foto:

Członkowie Centrum Polsko-Słowiańskiego otrzymali pocztą listę kandydatów oraz karty do głosowania. Na podjęcie decyzji mają czas do końca listopada. Wypełnione baloty wyborcze muszą zostać odesłane nie później niż 1 grudnia. Wyniki wyborów poznamy podczas zebrania wyborczego, które odbędzie się 12 grudnia.

Wybory w CP-S przeprowadza niezależna firma wyborcza Election-Ameryka, która jest częścią CP-S. W tym roku kończy się czteroletnia kadencja w radzie dyrektorów Danucie Bronchard, Jadwidze Bylinka-Oldakowskiej i księdzu Józefowi Szpilskiemu. – Natomiast cały trzyosobowy skład komisji rewizyjnej wybieramy co dwa lata, więc wszystkim, którzy w niej zasiadali kończy się kadencja – mówi Bożen Kamińska, dyrektor wykonawczy Centrum Polsko-Słowiańskiego. Tegorocznymi kandydatami do rady dyrektorów są: Danuta Bronchard, Jadwiga Bylinka Oldakowska, ks. Józef Szpilski, Władysław Szymankiewicz. O miejsce w komisji rewizyjnej ubiegać się będą: Szczepan Janeczko, Halina Anna Stępień, Zbigniew Solarz.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: