NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Zbigniew Bródka w Nowym Jorku i New Jersey! Pobiegnij z naszym mistrzem

Zbigniew Bródka w Nowym Jorku i New Jersey! Pobiegnij z naszym mistrzem

09.04.2014, godz. 04:00
Zbigniew Bródka w Nowym Jorku
foto:

Gratka nie tylko dla fanów sportu: już w maju odwiedzi nas mistrz olimpijski Zbigniew Bródka. Polski zawodnik przyjedzie do Stanów na zaproszenie Polish American Sports Association.

– Chcemy, aby Polonia mogła nie tylko osobiście poznać złotego medalistę olimpijskiego, ale też wspólnie z nim uczestniczyć w biegu z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja oraz święta Polonii i Polaków zamieszkałych za granicami kraju – powiedział Andrzej Krygowski, prezes Polish American Sports Association.

Zbigniew Bródka urodził się 8 października 1984 w Głownie pod Łodzią. Uprawia łyżwiarstwo szybkie, specjalizuje się na dystansie 1500 m. Jest pierwszym Polakiem, który zdobył Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim oraz Mistrzostwo Olimpijskie na tym dystansie.
– Mistrz oprócz tego, że weźmie udział w biegu Polonii 5K Run, to zaraz po nim będzie szalał na parkiecie. Ma być gościem honorowym balu sportu – dodaje Andrzej Krygowski.

Zapisy na bieg Polonii 5K Run na stronie http://www.pasaus.org/. Bieg odbędzie się 3 maja o godzinie 10 am (start przy 315 Maple Ave Wallington, NJ).

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: