NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Zawalony dach, niebezpieczne sople, brak soli... Nowy Jork i New Jersey zmagają się ze śniegiem. Zimowe obrazki może są piękne, ale serio już wystarczy!

Zawalony dach, niebezpieczne sople, brak soli... Nowy Jork i New Jersey zmagają się ze śniegiem. Zimowe obrazki może są piękne, ale serio już wystarczy!

06.02.2014, godz. 19:31
zima, Greenpoint, NYC, Nowy Jork
foto:

Tegoroczna zima jest wyjątkowo nieznośna i co najgorsze - to jeszcze nie koniec... Ciężki, marznący deszcz ze śniegiem, a do tego ostry przymrozek spowodowały, że na chodnikach i ulicach leżały w czwartek warstwy zmrożonego śniegu i lód. Ale nie tylko. Również na wielu budynkach. A na płaskich dachach – jakich w metropolii jest wiele – jest to bardzo niebezpieczne! Na Williamsburgu doszło do częściowego zawalenia się takiego dachu.

– To właśnie gruba warstwa bardzo ciężkiego śniegu była bezpośrednią przyczyną zawalenia się dachu w budynku przy Morgan Street na East Williamsburg. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Jednak takich przypadków może być więcej – przestrzega rzecznik straży pożarnej, która zabezpieczała w czwartek rano uszkodzenia. Zaapelował jednocześnie do właścicieli domów i nieruchomości takich jak magazyny czy garaże, aby w miarę możliwości usuwali z dachów nagromadzony śnieg.

Kolejny niebezpieczny problem to sople zwisające z budynków, które – szczególnie gdy wyjdzie trochę słońca – odrywają się! Na ten problem mocno narzekają mieszkańcy Brooklynu i Queensu, czyli dzielnic licznie zamieszkanych przez Polaków. Zagrożenie należy zgłosić straży lub zadzwonić pod numer 311 i zapytać, gdzie można uzyskać pomoc.

Służby przypominają też o obowiązku odśnieżania chodników. Kto nie zrobi tego przed swoja posesją, może zostać ukarany mandatem, a nawet aresztem. Właściciel domu czy biznesu nie może tłumaczyć się tym, że nie oczyścił chodnika, bo śnieg zamarzł na lód. W takim przypadku musi użyć soli. Ale tu znów pojawia się problem: w Nowym Jorku już jej zabrakło (o wyczerpaniu zapasów w New Jersey pisaliśmy wczoraj).

Panująca obecnie sytuacja – tak w metropolii, jak i na peryferiach – spowodowała, że Andrew Cuomo, gubernator stanu Nowy Jork, wprowadził stan wyjątkowy.

Niestety, meteorolodzy z AccuWeather zapowiadają kolejne opady śniegu w sobotę i niedzielę. A temperatury do końca tygodnia mają oscylować od 28 F (- 2 st. C) do maksymalnie 34 F (1 st. C).

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: