NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Zasługujecie na podróżowanie do Stanów bez wiz

Zasługujecie na podróżowanie do Stanów bez wiz

30.07.2013, godz. 09:52
Zasługujecie na podróżowanie do Stanów bez wiz
foto:

Polacy mieszkający w metropolii mogą się doczekać burmistrza, który dobrze rozumie sprawy Polonii, a nawet rodaków w kraju. Republikański kandydat John Catsimatidis (64 l.) nie tylko ma żonę, w której żyłach płynie polska krew, lecz także zdecydowanie popiera włączenie naszego kraju do Visa Waiver Program (VWP).

- Polska od dawna jest jednym z najwierniejszych partnerów i przyjaciół Ameryki. Udowodniła to niejeden raz. Moim zdaniem Polacy absolutnie zasługują, by podróżować do USA bez wiz - napisał w oświadczeniu John Catsimatidis. - Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby wesprzeć działania na rzecz zniesienia wiz i będę popierał każdą taką inicjatywę. Bardzo szanuję i cenię Polaków i bardzo mnie denerwuje ta sytuacja - stwierdza kandydat.

Ten silny sentyment do Polaków u Johna Catsimatidisa wynika stąd, że jego żona Margo jest z pochodzenia Polką - jej matka urodziła się w kraju nad Wisłą i wychowując córkę, zadbała, by poznała polskie tradycje. Jak mówi kandydat, poza urodą to właśnie silny charakter i pracowitość oraz konsekwentne dążenie do celu sprawiły, że pokochał ją całym sercem. - Polacy to bardzo cenny naród. Ameryka bardzo dużo wam zawdzięcza i powinna za to podziękować - mówi Catsimatidis, który chętnie też popiera różne polonijne inicjatywy. John Catsimatidis to żywy przykład "American Dream". Urodził się na małej wyspie w Grecji. Jego rodzina wyemigrowała do Ameryki, kiedy był sześciomiesięcznym dzieckiem. Dorastał na West Harlem. Będąc w szkole, pracował i odkładał pieniądze na otwarcie biznesu. Pierwszy swój sklep otworzył w 1971 roku. I to bez żadnej pożyczki z banku. Dziś jest właścicielem i CEO Gristedes Foods, największej sieci sklepów na Manhattanie, oraz Red Apple Group - firmy zajmującej się handlem nieruchomościami.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: