NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Zaskoczenie dla turystów i mieszkańców górskich rejonów Wyoming oraz Montany. Spadł pierwszy śnieg... tego lata

Zaskoczenie dla turystów i mieszkańców górskich rejonów Wyoming oraz Montany. Spadł pierwszy śnieg... tego lata

19.06.2014, godz. 18:42
Wyoming, Montana,
foto:

Podobnych anomalii pogodowych nie pamiętają najstarsi górale (ze stanu Wyoming). Natura ma w nosie, że za kilka dni przywitamy astronomiczne lato! W górach Alta w Wyoming spadł biały puch, podobnie zresztą jak na terenie Parku Narodowego Glacier w Montanie.

Denise Germann, rzeczniczka parku, poinformowała, że w niektórych miejscach pokrywa śnieżna wynosi od 14 do 30 centymetrów. Ponieważ w Montanie padał także deszcz, zaistniało w tym rejonie realne zagrożenie powodziowe. Służby ratunkowe są w pełnej gotowości, by w razie potrzeby ewakuować mieszkańców.


Topniejący już śnieg jest niebezpieczny również dla turystów, którzy wybrali się w tamte okolice na wcześniejsze wakacje. Z powodu zaistniałej sytuacji zamknięto camping, szlak po wschodniej stronie parku oraz fragment obszaru po zachodniej stronie jeziora Kintla. Jak podaje National Weather Service, pogoda ma się nieco poprawić od najbliższego weekendu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: