NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Zarząd nieruchomości odpowie? Rodzice zabitego sześciolatka żądają odszkodowania

Zarząd nieruchomości odpowie? Rodzice zabitego sześciolatka żądają odszkodowania

14.08.2014, godz. 22:40
dolary
foto:

Rodzice zamordowanego w windzie dziecka obwiniają o jego śmierć zarząd New York City Housing Authority. Według nich, urzędnicy nie zadbali o bezpieczeństwo w kompleksie mieszkaniowym Boulevard Houses (East New York), gdzie doszło do straszliwej tragedii. Mało tego – do dnia dzisiejszego niewiele się zmieniło w tej kwestii... Najbliżsi ofiary chcą od zarządcy budynków odszkodowania w wysokości 281 milionów dolarów.

Jak przekazuje „Daily News”, Nicholas Avitto, ojciec sześcioletniego Prince Joshua Avitto, który został śmiertelnie zadźgany przez chorego psychicznie mężczyznę, wytknął NYCHA szereg uchybień i zaniedbań. Dotyczą przede wszystkim braku zachowania środków bezpieczeństwa w kompleksie mieszkaniowym, w którym doszło do zbrodni. Okazało się, że na klatce schodowej nie było zainstalowanych kamer.

– To jest niedopuszczalne, żeby w takich budynkach nie było monitoringu mimo faktu, że zarządca ma na to pieniądze. Kilkakrotnie zwracaliśmy uwagę, że na klatkę może wejść z ulicy każdy, ponieważ zamek w drzwiach jest ciągle zepsuty – opowiada zrozpaczona po śmierci dziecka matka.
Przypomnijmy: Prince Joshua Avitto (6 l.) i jego koleżanka Mikayla Capers (7 l.) 1 czerwca zjeżdżali windą, żeby przed domem kupić sobie lody. W pewnym momencie do windy wszedł chory umysłowo mężczyzna, który z zimną krwią zadźgał chłopca. Dziewczynka z 18 ranami trafiła do szpitala i cudem przeżyła.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: