NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Zapraszamy na festiwal. Już za tydzień na Greenpoincie zabawa dla całej rodziny

Zapraszamy na festiwal. Już za tydzień na Greenpoincie zabawa dla całej rodziny

14.09.2014, godz. 00:00
Greenpoint
foto:

Tego nie możesz przegapić! Już w przyszłą sobotę 20 września w polskiej dzielnicy na Greenpoincie odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu Ulicznego „Greenpoint. Przemiany”.

Zbieramy się na Leonard Street (pomiędzy Norman Ave i Meserole Ave) przy Bibliotece Brooklyńskiej na Greenpoincie, w godzinach od 11  do 17.

- Wydarzenie to będzie znakomitą okazją do zaznaczenia polskiej tożsamości Greenpointu, integracji wieloletnimch i nowo przybyłych mieszkańców oraz do hucznego pożegnania lata – mówi Marta Pawlaczek, Vice President of the Board Culture Shock Foundation.

Jak zapowiadają organizatorzy na uczestników festiwalu czeka szereg atrakcji, w tym koncerty i występy taneczne. Nie zabraknie zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

– Przygotowaliśmy wraz z organizacjami polonijnymi warsztaty plastyczne dla dzieci i całych rodzin, konkursy czytelnicze i literackie. A dla tych, którzy kochają sport będzie zorganizowana strefa relaksu i gier – wylicza Pawlaczek. Podczas festiwalu zostanie również uruchomiona „wymienialnia” książek i ubrań. Będą też atrakcje dla fanów motoryzacji. - Na naszej ulicy zaparkuje samochód Warszawa! Historię tego zabytkowego wozu przybliżą właściciele - Katarzyna i Marek Kucharscy z Filadelfii! – opowiada Pawlaczek. Na tego typu imprezie nie może oczywiście zabraknąć polskiego pysznego jedzenia! Serdecznie zapraszamy!

zdjęcia: Błażej Sendzielski

 

Co gdzie  kiedy
11.00 - Otwarcie festiwalu

11.15 - 12.00 Koncert muzyki klasycznej: duet na fortepian i skrzypce oraz arie włoskie (muzycy KOBO MUSIC Studio).

12.00-12.15 Taniec nowoczesny i hip-hop (grupa tancerzy ze szkoły Św. Stanisława Kostki).

12.15-13.00 Poznaj lepiej swoją dzielnicę! Prezentacja wystawców, artystów oraz organizacji non-profit biorące udział w festiwalu.

13.00 - 14.00 Koncert muzyki klasycznej inspirowanej polskim folkiem w wykonani u tria smyczkowego (Opportunity Music Project Faculty).

14.00 - 15.00 Pieśni i przyśpiewki z różnych rejonów Polski (Polish American Folk Dance Company).

15.00-16.00 Wspólne czytanie w ramach akcji “Cała Polonia Czyta Dzieciom”.

15.30-16.00 - Dyktando dla Dorosłych (Dobra Polska Szkoła).

16.00 - 17.00 - Koncert jazzowy (Dorota Piotrowska Project).

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: