NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy ZANIM OBCIĘLI MU GŁOWĘ… Terroryści wysłali wstrząsającą wiadomość do rodziców dziennikarza

ZANIM OBCIĘLI MU GŁOWĘ… Terroryści wysłali wstrząsającą wiadomość do rodziców dziennikarza

23.08.2014, godz. 18:25
Islamiści zamordowali amerykańskiego dziennikarza.Nagranie trafiło do sieci
foto:

Wstrząsające, co musiała przeżywać ta biedna rodzina.... Okazuje się, że rodzice dziennikarza Jamesa Foleya otrzymali od terrorystów e-mail, w którym bestialcy  napisali wprost, że na ich synu zostanie wkrótce wykonana egzekucja! Napisali też, że zrobią to z powodu ostatniej akcji militarnej USA w Iraku. I – jak wszyscy wiemy – zrobili…

Te szokujące rewelacje upublicznił w czwartek po południu GlobalPost ­– serwis prasowy, będący partnerem NBC News, dla którego pracował dziennikarz. Stacja ta opublikowała na swojej stronie treść całego listu jaki 12 sierpnia otrzymali John i Diane Foley.

Był to pierwszy kontakt od listopada ubiegłego roku i jeden z nielicznych od czasu porwania mężczyzny w Thanksgiving Day 2012 roku.

„Jak długo owca będzie podążała za ślepym pasterzem... Wiadomość dla amerykańskiego rządu i ich owiec jakimi są amerykańscy obywatele...” – tak zaczęli bojownicy z radykalnego Państwa Islamskiego. Dalej napisali, że „zostawiliśmy was w spokoju od czasu waszego haniebnego ataku na Irak i zmuszenia go do poddania się (...) Wy ponownie wkroczyliście na naszą ziemię (...) Nie oszczędzacie naszych starszych ludzi, kobiet, dzieci. Więc my nie oszczędzimy waszych! (...) Wasi obywatele zapłacą krwią za wasz atak. Pierwsza poleje się krew Amerykanina Jamesa Foleya. Zostanie na nim przeprowadzona egzekucja i będzie to BEZPOŚREDNI rezultat waszego ataku na nas”.

Groźby zostały spełnione. James Foley został ścięty, a nagranie z brutalnej egzekucji zamieszczono w Internecie, co wywołało poruszenie na całym świecie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: