NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Zamachowiec z BOSTONU przyznaje się do WINY, ale...

Zamachowiec z BOSTONU przyznaje się do WINY, ale...

24.04.2013, godz. 10:47
Zamachowcy z Bostonu upolowani
foto:

Coraz więcej wyjaśnia się w sprawie zamachu w na trasie Maratonu Bostońskiego. Amerykańskie media poinformowały we wtorek, że Dżochar Carnajew przyznał się do przeprowadzenia razem z bratem Tamerlanem zamachu w Bostonie. Jednocześnie stwierdził także, że "siłą napędową" ataku był Tamerlan.

Stacja CNN nformuje, że 19-letni Dżochar Carnajew czuje się coraz lepiej. Ponoć chętnie współpracuje także z przesłuchującymi go w szpitalu w Bostonie agentami FBI. Nadal jednak nie może mówić i komunikuje się z nimi kiwając głową lub zapisując swe zeznania na kartce.

Bostońskie gazety poinformowały, że Dżochar Carnajew przyznał się do przeprowadzenia wraz z bratem zamachu na mecie maratonu bostońskiego. Agencja DPA podała, powołując się na inne amerykańskie media, że 19-latek zeznał, iż inspiratorem i "siłą napędową zamachu" był jego 26-letni brat Tamerlan, który zginął później podczas policyjnej obławy. Dżochar Carnajew zeznał, jak podały amerykańskie media, że starszy brat był "opętany ideą wojny religijnej" w obronie islamu, zwłaszcza po amerykańskich interwencjach wojskowych w Iraku i Afganistanie.

Zarzuty za "zastosowanie broni masowego rażenia"

Podejrzanemu o przeprowadzenie zeszłotygodniowego zamachu w Bostonie, w którym zginęły trzy osoby, a ponad 200 zostało rannych, Dżocharowi Carnajewowi postawiono m.in. zarzut zastosowania broni masowego rażenia. Grozi mu za to kara śmierci.

Czytaj więcej: Wydarzenia w Bostonie, to argument za reformą!

autor: Marcin Młynarczyk zobacz inne artykuły tego autora
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: