NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy ZAMACH W BOSTONIE: Bomby podłożyli DWAJ BRACIA z Kaukazu. ZOBACZ ZDJĘCIA

ZAMACH W BOSTONIE: Bomby podłożyli DWAJ BRACIA z Kaukazu. ZOBACZ ZDJĘCIA

19.04.2013, godz. 14:04
Boston, zamach
foto: fbi.gov

Policja zidentyfikowała już zamachowców z Bostonu. To dwaj bracia pochodzący z Kaukazu: 26-letni Tamerlan i 19-letni Dżochar Carnajew. Starszy z podejrzanych zginął podczas policyjnej obławy. Młodszemu udało się uciec. Policja boi się, że ma przy sobie ładunki wybuchowe.

Bracia urodzili się w Kirgistanie i Rosji, a do USA przyjechali w 2002 lub 2003 roku. Obaj studiowali na prestiżowej uczelni Massachusetts Institute of Technology. W maju 2011 roku miasto Cambridge przyznało młodszemu  z braci 2,5 tys. dolarów stypendium na naukę.

Obława na podejrzanych zaczęła się w nocy z czwartku na piatek polskiego czasu. Na uczelni pod Bostonem doszło do strzelaniny. Zginął jeden z policjantów. Zamachowcy uciekli z budynku i rozpoczął się pościg. Podczas obławy starszy z braci został śmiertelnie postrzelony.

Młodszemu, 19-latkowi udało się zbiec. Wiadomo, że był w podbostońskiej miejscowości Watertown. Policja przeszukuje tam każdy dom. Miejscowość została całkowicie odcięta. Wstrzymano ruch pociągów.
Funkcjonariusze apelują do mieszkańców, żeby nie wychodzili z domów. Obawiają się, że poszukiwany może mieć przy sobie bombę.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: