NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Zamach bombowy w Bostonie. Wśród poszkodowanych nie ma obywateli polskich.

Zamach bombowy w Bostonie. Wśród poszkodowanych nie ma obywateli polskich.

16.04.2013, godz. 04:56
Wybuchy na mecie maratonu w Bostonie
Wybuchy na mecie maratonu w Bostonie foto:

Taką informację podali przedstawiciele konsulatu podczas briefingu, który odbył się Konsulacie Generalnym RP na Manhatanie w poniedziałek wieczorem.

Jak podaje CNN co najmniej trzy osoby nie żyją, ponad 140 jest rannych. Nadal nie wiadomo, kto odpowiada za wybuchy. Z dotychczasowych informacji wynika, że  wśród poszkodowanych nie ma Polaków. Według oficjalnej strony maratonu http://registration.baa.org/individual.html swój udział zgłosiło 37 osób polskiego pochodzenia. – Nie wiadomo ile osób faktycznie przystąpiło do biegu. Lista polskich uczestników została wysłana do szpitali Massachusetts General Hospital oraz Brigham&Woman Hospital w celu weryfikacji. – powiedziała wicekonsul Katarzyna Padło z Wydziału Prawnego i Opieki Konsularnej. - Dane osób pokrzywdzonych zostaną ogłoszone we wtorek rano – dodała Katarzyna Padło.

Jak poinformowano polonijnych dziennikarzy w Nowym Jorku przedstawiciele konsulatu, zastępca szefa placówki oraz kierownik działu prawnego i opieki konsularnej udali się do Bostonu w celu udzielenia wsparcia polskim uczestnikom maratonu.

Informacje na temat Polaków biorących udział w maratonie udzielane są pod alarmowymi numerami telefonu Konsulatu RP w Nowym Jorku: 646 237 2108 oraz 917 836 2581.- Natomiast władze Bostonu specjalnie uruchomiły linię dla rodzin i ofiar poszkodowanych w dzisiejszej tragedii - 617 635 4500. – powiedziała Katarzyna Padło.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: