NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Żałoba w szeregach NYPD. Pożegnanie policyjnego owczarka

Żałoba w szeregach NYPD. Pożegnanie policyjnego owczarka

17.01.2017, godz. 00:00
NYPD, Hunter, policyjny owczrek, K-9
NYPD, Hunter, policyjny owczrek, K-9 foto:

Wielki smutek zapanował w szeregach NYPD. Po ośmiu latach na służbie jako K-9, zmarł owczarek niemiecki Hunter.  Miał jedenaście lat.

Do szeregów NYPD Hunter dołączył w 2006 roku. Choć na oficjalną emeryturę przeszedł z końcem 2014 roku, to jednak cały czas towarzyszył w różnych policyjnych akcjach, zwłaszcza charytatywnych i edukacyjnych dla dzieci, przynosząc im wiele radości. Przez osiem lat na służbie, Hunter pomagał wytropić przemytników nielegalnej broni, ścigał przestępców i uczestniczył w różnych akcjach ratunkowych po kataklizmach – między innymi po trzęsieniu ziemi na Haiti. Dzięki jego czujnemu nosowi udało się uratować wiele osób, które utknęły w gruzach. 
– To był najwspanialszy pies, policyjny partner, wierny przyjaciel jakiego można było sobie wyobrazić. Był łagodny i jednocześnie ostry kiedy trzeba. Niósł bezinteresownie pomoc. W zdewastowanym Haiti szukał ocalałych – powiedział mocno poruszony partner Huntera, detektyw Chris Bonomo (45 l.), który opiekował się emerytowanym owczarkiem. Niestety psiak, po tylu przejściach i mając już 11 lat mocno podupadł na zdrowiu. Aby ukrócić jego cierpienie, zdecydowano na uśpienie Huntera w klinice weterynaryjnej na Staten Island. Oprócz detektywa Bonomo w ostatniej drodze hołd mu złożyło wielu innych policjantów NYPD.

Foto NYPD

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: