NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

16.06.2015, godz. 22:23
kobieta, plaża, kapelusz, wakacje
foto:

Jesteś polskim obywatelem i planujesz w wakacje jeździć po Stanach? Poświęć chwilę i zarejestruj się w serwisie odyseusz.msz.gov.pl prowadzonym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP. Te kilka minut może uratować nawet  życie.

Dzięki serwisowi „Odyseusz” (odyseusz.msz.gov.pl) w razie niebezpiecznych sytuacji pracownicy konsulatu są w stanie w prosty sposób zlokalizować Polaków w każdym zakątku świata. Rejestracja w serwisie trwa kilka minut i jest bezpłatna.

Serwis „Odyseusz” dostępny jest na urządzeniach stacjonarnych i mobilnych. Jak podaje konsulat Generalny RP można w nim zarejestrować pojedynczą podróż, podając swoje dane osobowe i dane osób towarzyszących, a także czas i miejsce pobytu lub poszczególne etapy podróży.

Osoby które wyjeżdżają często albo na długo np. na ponad pół roku, mogą założyć konto na portalu i aktualizować na nim swoje dane. Każdy zarejestrowany może otrzymywać darmowe powiadomienia SMS od konsula o sytuacji w danym regionie świata. Pozostawione w „Odyseuszu” dane są bezpieczne, a po 14 dniach od zakończenia zgłoszonej podróży, są automatycznie kasowane.REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: