NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Zacny gość w progach P-SFUK

Zacny gość w progach P-SFUK

23.11.2013, godz. 02:00
Zacny gość w progach P-SFUK
foto:

Dyrektor wykonawczy CUNA (Credit Union National Association) Bill Cheney spotkał się z władzami Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Opowiedział m.in. o priorytetach działalności organizacji, z których najważniejsze to zachowanie zwolnienia podatkowego dla unii kredytowych.

- Trwają prace nad reformą prawa podatkowego. W tej sprawie musimy mówić głośno, musi być nas słychać już teraz - powiedział Cheney w siedzibie P-SFUK. Kolejna ważna sprawa to przeciwstawienie się projektom ustaw zmierzających do wyeliminowania aktywnej roli rządu federalnego na rynku finansowania nieruchomości, co mogłoby być równoznaczne z likwidacją 30-letnich pożyczek hipotecznych. - Unie kredytowe i lokalne banki nie przeżyją w świecie, gdzie rynek finansowania nieruchomości będzie kontrolowany przez wielkie instytucje finansowe - powiedział szef CUNA. Bill Cheney chwalił też osiągnięcia Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. - Wasza unia odniosła prawdziwy sukces. Jesteście powyżej przeciętnej unii kredytowych w Ameryce - powiedział.

CUNA to organizacja z siedzibą w Waszyngtonie, reprezentująca interesy blisko 7 tys. unii kredytowych wobec regulatorów oraz administracji federalnej, a także w Kongresie USA.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: