NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Zaatakował pracownicę lotniska JFK, bo miała na głowie muzułmańskie nakrycie głowy

Zaatakował pracownicę lotniska JFK, bo miała na głowie muzułmańskie nakrycie głowy

28.01.2017, godz. 00:00
Lotnisko USA
foto: dreamstime

Wielkie kłopoty będzie miał 57-letni mężczyzna, który zaatakował pracownicę lotniska JFK w Nowym Jorku tylko dlatego, że miała na głowie hidżab - chustę noszoną przez muzułmanki. Został już oskarżony o przestępstwo na tle nienawiści rasowej.

Na nowojorskim lotnisku w czasie środowej odprawy lotu do Massachusetts porywczy mężczyzna w Terminalu 2 zapukał do gabinetu Rabeeyi Khan i zapytał, czy śpi. - Modlisz się? Co robisz? - powiedział później i kopnął drzwi, które uderzyły w tył krzesła na którym siedziała pracownica lotniska.

Napastnik zelżył ją i nawymyślał jej od najgorszych i kopnął ją w prawą nogę. Kobieta uciekła w róg małego gabinetu, bo agresywny pasażer zagrodził jej wyjście.

57-latka próbowała uspokoić inna osoba. Wtedy napastnik przepuścił Khan i szedł za nią. Padał na kolana, parodiował muzułmańskie modły i przeklinał islam i tzw. Państwo Islamskie.

W czwartek mężczyźnie postawiono zarzut napaści, bezprawnego uwięzienia, stosowania gróźb, szykanowania na tle nienawiści. Grozi mu nawet do czterech lat więzienia.

W chwili zatrzymania mężczyzna powiedział policjantom: - Zgaduję, że trafię do więzienia za czyn chuligański. Nie mogę powiedzieć, czy to był mężczyzna czy kobieta, ponieważ osoba ta była do mnie tyłem i miała coś zakrywającego głowę.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: