NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Za tydzień kolejny bal Fundacji „Uśmiech Dziecka’’

Za tydzień kolejny bal Fundacji „Uśmiech Dziecka’’

12.10.2012, godz. 20:44
Za tydzień kolejny bal Fundacji „Uśmiech  Dziecka’’
foto:

Polonia zawsze otwierała serca dla osób będących w potrzebie, miejmy nadzieję, że i tym razem to zrobi. W sobotę 20 października razem z Children's Smile Foundation każdy z nas będzie mógł się przyczynić do powrotu uśmiechu na twarzach chorych dzieci. Wystarczy przyjść na bal, organizowany przez organizację, dochód z tanecznego spotkania zostanie przekazany dla potrzebujących maluchów.  

Organizatorzy zdradzili nam, że w czasie imprezy zostanie zorganizowana loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez sponsorów. Na pewno też będzie mnóstwo uśmiechu, dobrej zabawę i szczytny cel. – Organizując tegoroczny bal chcemy podziękować lekarzom za okazanie pomocy chorym i potrzebującym dzieciom. To właśnie oni ratują życie milusińskim zgłaszającym się do naszej fundacji – mówi Joanna Mrzyk z Children's Smile Foundation.

Okazuje się, że bez zaangażowania medyków wiele operacji nie mogłoby się odbyć. – Zaprzyjaźnieni lekarze pomagają fundacji w przygotowaniu dokumentacji medycznej i w konsultacjach. Kiedy dziecko przylatuje na operacje z Polski do Stanów to właśnie lekarze angażują się w pomoc przy ubezpieczeniu, asystują rodzinom z Polski w klinikach, są również tłumaczami – wylicza Mrzyk.

Pomoc jaką świadczą lekarze rozpoczyna się już od momentu szukania kliniki, która podejmie się wykonać operację. – Fundacja „Uśmiech Dziecka” pomaga chorym dzieciom dzięki dobremu sercu wszystkich, którzy uczestniczą w naszych imprezach charytatywnych i odpowiadają na nasze apele. Bardzo liczymy na sponsorów tym razem zwłaszcza lekarzy, przychodnie, kliniki oraz adwokatów, właścicieli biznesów... Należy dodać, że z okazji najbliższego balu wydajemy ekskluzywną księgę pamiątkową, w której będą znajdowały się reklamy naszych sponsorów. Zamawiając ogłoszenie można się przyczynić do uratowania życia dzieci – opowiada Mrzyk.  Dochód z balu oraz z loterii fantowej zostanie w całości przekazany na pomoc dzieciom, które oczekują na operację i rehabilitację.


Children's Smile Foundation
60-43 Maspeth Ave, Maspeth, NY 11378
tel. (718) 894-6443
www.childrenssmailefoundation.com
inf@childrenssmailefoundation.com
konta bankowe:
JP Morgan Chase: 0555009304-65
P-SFCU: 1091496

Zdjęcia:

7-letni Piotruś, po operacji usunięcia guza mózgu wymaga kosztownej chemoterapii, specjalnych naświetleń, które można wykonać tylko w Monachium

6-letni Dawidek jest po zapaleniu opon mózgowych, ma wodogłowie oraz padaczkę. Chłopczyk nie mówi, wymaga stałej rehabilitacji, aby samodzielnie chodzić

4-letni Dawidek cierpi na ceroidolipofuscynozę, zwaną jako Battena, jest to choroba genetyczna powodująca zaburzenia umysłowe, nasilające się drgawki. Dziecko czeka na operację w Weill, Cornell Medical w Nowym Jorku, fundacja pragnie pomoc w kosztach przelotu i pobytu dziecka z rodzicami na terenie Stanów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: