NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Za to mamy płacić więcej?!

Za to mamy płacić więcej?!

03.12.2014, godz. 00:00
MTA
foto:

Zapowiedziane na przyszły rok podwyżki opłat za przejazd komunikacją miejską rozwścieczyły nowojorczyków. Ich zdaniem MTA powinno poszukać pieniędzy gdzie indziej a nie tylko coraz głębiej sięgać do kieszeni podróżnych. Tym bardziej, że za żadną z podwyżek nie idą korzystne zmiany...

Stan niektórych peronów woła o pomstę do nieba, na wielu stacjach nie ma w ogóle możliwości uzyskania informacji, automaty z MetroCards często nie działają. Co więcej, pociągi – mimo obietnic – często się spóźniają, są przepełnione i jest w nich brudno.

– Zdaję sobie sprawę z tego, że utrzymanie metra kosztuje, ale dlaczego tylko my mamy być tym obciążani! Jeszcze, żeby coś się zmieniło dla nas na lepsze... Tak jak było źle i brudno tak dalej jest, o ile nie gorzej – mówił jeden z uczestników debaty publicznej w sprawie podwyżek jakie odbywały się w metropolii: w Baruch College i Hostos Community College.

– Na niektórych stacjach aż strach stać, bo nie dość, że coś kapie z rur, tynk się sypie, to jeszcze szczury się panoszą. Może czas najwyższy, by ktoś z MTA przejechał się raz metrem, bo mam wrażenie, że wiele z osób decydujących o podwyżkach, zna komunikację miejską tylko z nazwy – oburzał się inny uczestnik.

Przypomnijmy, trwają przesłuchania publiczne nad dwiema propozycjami podwyżek MTA. Jedna z nich zakłada, że jednorazowy przejazd podrożeje do 2.75 dol., ale będziemy mieli lepsze bonusy podczas doładowywania karty; druga – cena przejazdu pozostanie bez zmian czyli 2.50 dol. ale zlikwidowane zostaną bonusy. W obu propozycjach 30-dniowa MatroCard ma kosztować 116.50 dol. Głosowanie nad tym, która z wersji podwyżek zostanie wprowadzona w marcu przyszłego roku ma się odbyć jeszcze w grudniu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: