NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Za krótkie pasy na nowojorskim lotnisku LaGuardia. To ma być lotnisko czy lotniskowiec?

Za krótkie pasy na nowojorskim lotnisku LaGuardia. To ma być lotnisko czy lotniskowiec?

18.08.2015, godz. 00:00
LaGuardia Airport, lotnisko, nowy jork, nyc,
foto:

Chesley “Sully” Sullenberger, pilot, który w 2009 roku dokonał „cudu na rzece Hudson” i posadził samolot pełny ludzi na wodzie u wybrzeży Manhattanu, krytykuje plany modernizacji lotniska LaGuardia w Nowym Jorku.

Sullenberger stwierdził, że pasy na lotnisku LaGuardia są za krótkie i powinny zostać wydłużone. Teraz zarzuca gubernatorowi Nowego Jorku, że w planie modernizacji lotniska nie wzięto pod uwagę tej jakże istotnej kwestii, jaką jest bezpieczeństwo pasażerów i pilotów maszyn startujących i lądujących na lotnisku LaGuardia. – W planowanym remoncie nowojorskiego lotniska zignorowano najbardziej niebezpieczny obecnie element, który nam pilotom spędza sen z powiek, czyli zbyt krótkie pasy – powiedział Sullenberger. - Dodatkowym utrapieniem każdego lądującego na lotnisku LaGuardia jest ptactwo, które lata przy East River i Flushing Bay – dodaje Sullenberger. Modernizacja jednego z najbardziej ruchliwych lotnisk w Stanach ma kosztować ponad 4 mln dolarów. Lotnisko leży wzdłuż East River na Queens ma ciasne terminale i przestarzałe wyposażenie.
Wielu pilotów porównuje krótkie, otoczone przez wodę, pasy startowe lotniska do pasów na lotniskowcu. Prace rozpoczną się w przyszłym roku, a pierwsza przebudowana część lotniska zostanie otwarta dla pasażerów w 2019 r.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: