NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Za bilet z Nowego Jorku trzeba zapłacić 1500-1600 dolarów. Drogie latanie do Polski

Za bilet z Nowego Jorku trzeba zapłacić 1500-1600 dolarów. Drogie latanie do Polski

14.06.2014, godz. 18:52
Lotnisko, Newark, NJ,
foto:

Osoby, które nie kupiły biletu na samolot odpowiednio wcześniej, w tym sezonie wakacyjnym będą musiały słono płacić za podróż do kraju nad Wisłą (i to obojętne, jakie linie lotnicze wybiorą). Jeśli ktoś nie nabył biletu jeszcze zimą lub wczesną wiosną i czekał z tym do ostatniej chwili, zapłaci teraz więcej o 300-500 dolarów. Jak ustaliliśmy w polskich agencjach podróży, zajmujących się sprzedażą biletów, ceny ostro poszybowały w górę i obecnie wynoszą od 1500 do 1600 dol. (naturalnie w dwie strony).

– Taka sytuacja podczas okresu letniego wynika z faktu, że wielu naszych rodaków chce na wakacje lecieć do Polski, a w samolotach jest ograniczona liczba miejsc. Ci, którzy wcześniej znają daty swoich urlopów, mieli szansę zakupienia biletów po dużo niższych cenach – stwierdza Małgorzata Majcherczyk z Classic Travel. – Nieco tańsze bilety były wówczas, gdy samoloty Polskich Linii Lotniczych LOT latały również z Newarku w New Jersey. Teraz narodowy przewoźnik odlatuje tylko z JFK w Nowym Jorku i w rezultacie jest mniej miejsc – dodaje.

O tym, że ceny biletów kupowanych w ostatniej chwili są dużo wyższe, przekonują się nasi Czytelnicy. – Bilet na sierpień dla mojej mamy, która przylatuje z Polski, kupiłam już wczesną wiosną. Zapłaciłam za niego 700 dolarów. Teraz widzę, że bardzo dużo zaoszczędziłam – cieszy się Kamila z Brooklynu.

Małgorzata Majcherczyk radzi tymczasem, jak jeszcze zdobyć za niższą cenę bilet na samolot do Polski: – Jest kilka dostępnych miejsc po 1080 dolarów. Ale trzeba być bardzo elastycznym i dopasować swój urlop do dat, które proponowane są przez linie lotnicze.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: