NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Z nienawiści do Ameryki chciał mordować... Każdy z nas mógł przez niego zginąć! Nowojorski fanatyk islamu skazany na 16 lat

Z nienawiści do Ameryki chciał mordować... Każdy z nas mógł przez niego zginąć! Nowojorski fanatyk islamu skazany na 16 lat

27.03.2014, godz. 00:00
areszt, więzienie
foto:

16 lat więzienia - taki wyrok usłyszał Jose Pimentel (29 l.), który planował w Nowym Jorku zamach terrorystyczny. Urodzony na Dominikanie obywatel Stanów Zjednoczonych wyznania muzułmańskiego został skazany za usiłowanie zbudowania bomby rurowej (złożonej z materiału wybuchowego i gwoździ). Pimentel tak znienawidził Amerykę, że chciał zabijać żołnierzy powracających z Iraku i Afganistanu do domu, podkładać bomby pod posterunki nowojorskiej policji, a także wysadzać urzędy pocztowe z niewinnymi ludźmi w środku!

Na szczęście, w porę wpadł w ręce nowojorskiej policji. Przed aresztowaniem mieszkał na górnym Manhattanie. Według jego rodziny, na islam przeszedł kilka lat temu i stał się fanatycznym wyznawcą tej religii. Zaczął posługiwać się nazwiskiem Osama Hussein, na cześć dwóch swoich bohaterów.

Pimentel został aresztowany w 2011 roku, gdy policyjny informator w trakcie spotkań z nim potajemnie nagrał wypowiedzi na temat zakupienia materiałów do budowy bomby i korzystania z internetowych instrukcji jej montażu. Zatrzymano go po trwającym cały rok śledztwie. Został skazany na mocy ustaw antyterrorystycznych stanu Nowy Jork, jakie uchwalono po zamachach z 11 września 2011 roku.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: