NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Z kartą nowojorczyka po konto w P-SFUK

Z kartą nowojorczyka po konto w P-SFUK

15.01.2015, godz. 01:00
P-SFUK
foto:

Pierwsi nowojorczycy wypełnili już wnioski o karty miejskie zwane w skrócie IDNYC. Jak pisaliśmy wczoraj, pozwolą one m.in. na otwarcie kont w niektórych bankach i uniach kredytowanych. Oczywiście z Naszą Unią na czele! Jak nas zapewniono w największej polonijnej instytucji finansowej, Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa będzie respektować kartę nowojorczyka (IDNYC) jako dowód tożsamości osób otwierających rachunek.

Posiadanie IDNYC, o które może ubiegać się każdy nowojorczyk bez względu na status imigracyjny, daje wiele korzyści. Jedną z nich jest właśnie możliwość legitymowania się nią podczas formalności związanych z otwieraniem rachunków bankowych. Wszystkie instytucje finansowe wymagają, by dana osoba potwierdziła swoją tożsamość.

Wiele osób – z różnych względów – nie posiada ważnego ID czy paszportu i miały w związku z tym problem. Ale rozwiąże go nowa karta nowojorczyka! Pomoże ona również wielu Polakom mieszkającym w Nowym Jorku, którzy – jak każdy – mogą się o nią starać i bez problemu założą sobie z nią na przykład konto w Naszej Unii.

–IDNYC będzie respektowane dla wszystkich tych osób otwierających nowe konta, które spełniają warunki członkostwa P-SFUK tzn. zostali członkami jednej z organizacji sponsorujących Naszą Unię - mówi „Super Expressowi” Paweł Burdzy PR Manager Polish & Slavic Federal Credit Union.

Przypomnijmy, wnioski o bezpłatną IDNYC mogą składać osoby mające co najmniej 14 lat, mieszkające w Nowym Jorku, niezależnie od statusu imigracyjnego. O ID można starać się w 17 specjalnych miejskich centrach tzw. Enrollment Centers. Ich pełną listę oraz wszelkie informacje wraz z formularzem można znaleźć na stronie: www.nyc.gov/idnyc.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: