NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Z Częstochowy do Nowego Jorku

Z Częstochowy do Nowego Jorku

25.03.2013, godz. 02:00
Z Częstochowy do Nowego Jorku
foto:

Do Nowego Jorku zawitało 47 uczniów z częstochowskich liceów. Młodzi ludzie oraz ich opiekunowie już rozpoczęli wielkie zwiedzanie. Rzadko zdarza się, aby tak liczna zorganizowana grupa młodzieży z Polski odwiedzała metropolię.

Uczniowie pochodzą z trzech częstochowskich liceów: im. Henryka Sienkiewicza, im. Cypriana K. Norwida oraz im. Romualda Traugutta.

Podczas 12-dniowego pobytu w Stanach Zjednoczonych młodzi ludzie i ich opiekunowie z pewnością nie mogli narzekać na brak wrażeń. Odwiedzili już Waszyngton, Filadelfię, wybrali się również nad Niagarę, a obecnie zwiedzają metropolię. Byli już na Times Square i w Rockefeller Center, a także przy Ground Zero na Dolnym Manhattanie. W miniony piątek cała grupa odwiedziła natomiast siedziby Fundacji Kościuszkowskiej i Instytutu Piłsudskiego, a w sobotę Szkołę Języka i Kultury Polskiej im. Jana Pawła II przy parafii św. Krzyża na Maspeth.

Podczas zwiedzania metropolii towarzyszył im mieszkający na stałe w Nowym Jorku znany poeta Tadeusz Chabrowski, absolwent częstochowskiego liceum im. Henryka Sienkiewicza.

autor: Marcin Żurawicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: