NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy XXVI Memorial Kazimierza Deyny

XXVI Memorial Kazimierza Deyny

27.08.2016, godz. 00:00
Kazimierz Deyna
Kazimierz Deyna foto:

Już w ten weekend rozegrany zostanie po raz 26. jedyny taki na świecie turniej polonijnych drużyn imieniem Kazimierza Deyny. W tegorocznym turnieju organizowanym od roku 1990 przez Związek Polonijnych Klubów Piłkarskich (ZPKP) wystąpi 20 drużyn.


Po raz pierwszy w historii tej imprezy imieniem Kazimierza Deyny ZPKP wspólnie z zarządem klubu sportowego Wisła organizuje wielki festiwal piłki młodzieżowej. Rozpocznie się on w niedzielę w samo południe konkursami piłkarskimi. Na zwycięzców czekają puchary. Rywalizacja odbędzie się w kategoriach do lat 10-12-14 oraz Open powyżej lat 14, w której mogą brać udział kibice i rodzice młodych piłkarzy.
W sobotę od godz. 9 rano rywalizować będą „oldboye” w kategorii Over 30 i Over 40. Następnie: Kategoria Over 30 – Belvedar Rutherford, Polonez NY, Stal MIelec NY, Polonia Wallington NJ, Jupiter NY; Kategoria Over 40
– Wisła Garfield, ZPA Perth Amboy, ZWKD Stamford, Stal Mielec NY, Polonia New York. W obu kategoriach o zwycięstwie zadecydują mecze systemem każdy z każdym. W niedzielę o godz. 8 rano rozpocznie się maraton piłkarski w kategorii Open. Po dwie najlepsze drużyny z grupy awansują do półfinału. Grupa A: Polonia Wallington, Olympia Stamford, PKS Ridgewood NY, Wisla Garfield NJ, Polonia Gwardia II NY.
Grupa B: Polonia Falcon New Britain CT, Polonia Gwardia I NY, Polish Hussars NJ, Stal Mielec NY, Wisloka Chicago IL.
Po raz pierwszy w turnieju zagra drużyna Wisłoka Chicago, która już dwa miesiące temu zgłosiła się do gry w turnieju. Goście z Wietrznego Miasta nie będą mieli łatwego zadania ponieważ na zwycięstwo apetyty mają pozostałe drużyny. Dwa tygodnie temu Polonia NY połączyła się z Gwardią NY i w turnieju – oraz nowym sezonie – grać będzie już jako Polonia-Gwardia NY.
W gronie faworytów z pewnością są: Stal Mielec NY, Wisła, Polonia Wallington, Olympia Stamford i Polonia Falcon CT. Turniej zapowiada się niezwykle interesująco.
Gościem Honorowym turnieju jest najstarszy aktywny działacz sportowy w USA, 84-letni Józef Rudnicki, który z wielkim poświęceniem, społecznie pracuje podczas turniejów halowych i letnich.
Żywo interesuje się nie tylko grą swojej ukochanej Wisły Garfield, ale i innych polonijnych klubów piłkarskich. Przez 54 lata wspierała go w jego sportowej pasji żona Zofia, która niestety 25 kwietnia odeszła od nas na zawsze. Było to wielkie przeżycie dla Józefa, który trzy tygodnie temu przeszedł poważną operację serca i do dnia dzisiejszego leży w szpitalu.Dlatego też nie będzie obecny na turnieju, ale wszyscy działacze i piłkarze będą z nim, życząc mu szybkiego powrotu do zdrowia i dalszej owocnej społecznej pracy na rzecz polonijnej piłki nożnej.


XXVI Memorial Kazimierza Deyny
sobota-niedziela 27-28 sierpnia
Ośrodek Sportowy Klubu Serbskiego White Eagle
426 Silver Lake Rd, Hope NJ 07844
W sobotę i niedzielę od godz. 1 pm pod wiatą wystąpi z Mini Music Show Jerzy Lehnert.

Więcej informacji na stronie: www.zpkp.org

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: